Endometrioza – dostępne metody leczenia?

lekarze specjaliści > Endometrioza – dostępne metody leczenia?

lekarzespecjaliści

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest endometrioza i czy to groźne schorzenie ?

[więcej]

Jak objawia się endometrioza ?

[więcej]

Czy endometrioza przeszkadza w zajściu w ciążę ?

[więcej]

Endometrioza – dostępne metody leczenia?

[więcej]

Endometrioza - jakie mogą być przyczyny endometriozy?

[więcej]

Endometrioza - czy ciąża zmniejsza objawy endometriozy?

[więcej]

Endometrioza

Endometrioza – dostępne metody leczenia?

Endometrioza to choroba, którą bardzo trudno leczyć, ponieważ jej przyczyna nie jest do końca znana. Niestety obecnie nie ma metody, która dawałaby gwarancję na pełne wyzdrowienie. Dostępne metody to: leczenie farmakologiczne, terapie hormonalne oraz leczenie chirurgiczne. Leczenie farmakologiczne zwykle ogranicza się do przyjmowania tabletek przeciwbólowych, ponieważ niwelują one ból oraz działają przeciwzapalnie. Terapie hormonalne opierają się zwykle na zahamowaniu lub zmniejszeniu produkcji estrogenu (który uznawany jest za jedną z przyczyn rozwoju endometriozy). Leczenie chirurgiczne ma na celu usunięcie ognisk endometriozy. Kobietom, które już nie planują potomstwa proponuje się całkowite usunięcie macicy – jednak i ta metoda nie zawsze jest w pełni skuteczna.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl